Alpakowa Kraina

10 czerwca to dzień wycieczki dzieci z gr II „Słoneczka” oraz dzieci z gr III „Żabki” do Alpakowej Kotliny. Pogoda tego dnia sprzyjała pobytowi na świeżym powietrzu. Dzieci zapoznały się ze zwyczajami bytowymi alpak, następnie wyruszyły w ich towarzystwie na spacer. Był również czas na podanie zwierzętom śniadaniowych przysmaków. W drugiej części wycieczki dzieci uczestniczyły w warsztatach wyczesywania alpakowej wełny, co spotkało się z dużym zainteresowaniem przedszkolaków. Zgodnie z programem odbyło się również ognisko z kiełbaskami, a uwieńczeniem wyjazdu była wizyta w mini-zwierzyńcu, gdzie dzieci mogły głaskać m.in króliczki. Nie zabrakło tradycyjnie zabaw ruchowych na polanie, placu zabaw, boisku i w ogrodzie z trampolinami.

Dzień ten i wycieczkę, dzieci uznały za najciekawszą z całego kończącego się już roku przedszkolnego. Kolejne przygody czekać będą na nasze Żabki i Słoneczka tuż po wakacjach.