Spotkania z rodzinami

W najpiękniejszym miesiącu - maju świętowaliśmy wspólnie Dzień Mamy i Taty. Grupy "Jagódki", "Słoneczka", "Żabki" i "Sówki" przygotowały dla swoich ukochanych Rodziców piękne uroczystości. Oprócz wierszy i piosenek nie zabrakło wspólnych zabaw.

20 maja był dla "Sówek" dniem wyjątkowym, ponieważ to właśnie tego dnia do naszego przedszkola przybyli nasi kochani Rodzice, aby obejrzeć  program artystyczny w naszym wykonaniu. Po występie zaprosiliśmy rodziców do wspólnych pląsów i zabaw integracyjnych, a także wręczyliśmy własnoręcznie wykonane upominki.

W grupie "Jagódki" program artystyczny rozpoczął się od zaśpiewania przez dzieci dwóch piosenek "Mamo i Tato" oraz "Dwa serduszka". Po występie przyszedł czas na wspólne zabawy przy muzyce, w których należało wykazać się dobrą spostrzegawczością, szybkością i umiejętnością skupienia uwagi. Wszyscy Rodzice chętnie i z zaangażowaniem włączyli się do zabaw ze swoimi pociechami. Pokazaliśmy również Rodzicom w jaki sposób rozwijamy z dziećmi umiejętności matematyczne. Do tego potrzebne nam były frotki na lewej ręce i zabawa muzyczno - ruchowa. Na zakończenie spotkania wszystkie maluszki wręczyły swoich Rodzicom upominki, które przygotowywały wcześniej w przedszkolu. Tym miłym akcentem zakończyliśmy uroczystość. Dziękujemy Rodzicom za ich obecność i wspólne zabawy.

28 maja w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Mamy i Dzień Taty. Dzieci z grupy „Słoneczka” z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości wokalnych, recytatorskich i ruchowych. W pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny – wiersze, piosenki, taniec i życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach Rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.

W środę 29.05.2024 swoich Rodziców gościły „Żabki”. Spotkanie rozpoczęło się zaprezentowaniem przez dzieci programu artystycznego, w którym znalazły się wiersze i piosenki specjalnie dedykowane Mamusiom i Tatusiom. Nie zabrakło układów tanecznych i oczywiście życzeń. Dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. W drugiej części spotkania dzieci wraz z Rodzicami brały udział w zabawach oraz quizach. To było bardzo miło spędzone popołudnie

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w wojewódzkim programie edukacyjnym dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów "Laurka dla Mamy - badajcie się Drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy", w ramach którego przeprowadzono zajęcia edukacyjne, a dzieci wykonały laurkę dla mamy z zaproszeniem na badania cytologiczne.