Na straży czystej ziemi

W dniu 24 i 25 września br. roku dzieci z naszego  przedszkola już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”.    Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: "Nie straży czystej ziemi!”, a jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji.

Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku  przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu.

Udział naszych przedszkolaków w akcji „Sprzątanie Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.