Pożegnanie starszaków naszego przedszkola

„Coś rodzi się i coś przemija,…. to świt to zmrok…”. Kolejny etap życia każdego przedszkolaka dobiega końca. 14 czerwca 2024 roku, w piątkowe popołudniowe w bielawskim kinoteatrze MOKiS miała miejsce uroczystość pożegnania starszaków z grupy „Sówek” i „Pszczółek”. Na sali zgromadzili się rodzice i rodzina naszych dzieci, a także 5 latki, z grupy „Sówek”, które pragnęły towarzyszyć swoim przyjaciołom, w tym ważnym momencie ostatnich dni wspólnego pobytu w przedszkolu. Siostra Renata powitała wszystkich gości, następnie dzieci uroczystym i pełnym wzniosłości Polonezem rozpoczęły swój występ. Absolwenci pięknymi wierszami powitały swoich bliskich. Dzieci zaśpiewały piosenkę „To Matka Katarzyna” podczas której na ekranie został wyświetlony portret Założycielki Zgromadzenia Sióstr Augustianek.

Podczas kolejnych występów w tle widniały chłopiec i dziewczynka ubrani w  tradycyjne czapki i peleryny studenckie. Starszaki zaprezentowały piosenkę w języku angielskim „Pinokio”, inscenizując jej treść tańcem i gestami.  Gromkimi brawami zostały nagrodzone dzieci z grupy „Pszczółek”,  które wykonały teatrzyk „O krasnalu i wilku”.  Wszyscy starannie odegrali swoje role, a uroku dodawały barwne rekwizyty. Kolejne sceny to wspomnienia lat przedszkolnych, zaprezentowane w pełnych humoru wierszykach. Teksty przeplatane były śpiewem piosenek, wzbogaconych ruchem scenicznym. Na zakończenie głos zabrały  nauczycielki p. Danusia i s. Augustyna dziękując wszystkim nauczycielom i rodzicom za współpracę i wysiłek w opiece nad dziećmi. Były łzy wzruszenia także wśród dzieci, które płaczem reagowały na rzeczywistość upływu czasu i pożegnania. Ostatnim akordem uroczystości było wręczenia każdemu dziecku pamiątkowego upominku.